CO ZYSKAMY NA SELEKTYWNEJ ZBIÓRCE ODPADÓW?
Edukacja ekologiczna prowadzona w naszej szkole rozumiana jest jako koncepcja kształcenia oraz wychowania w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego lub też jako psychologiczny proces oddziaływania na człowieka w celu kształtowania jego świadomości ekologicznej.
Jej cele wpisują się w tegoroczne kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025, zgodnie z którymi szkoła ma kształtować m.in.: interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i zachowania służące zdrowiu.
W tym celu oprócz możliwości skorzystania w nauczaniu z TIK cennym i sprawdzonym od lat w naszej szkole źródłem wiedzy są warsztaty prowadzone w klasach pierwszych przez p. Katarzynę Olek - edukatorkę ekologiczną reprezentującą ZGO S.A. w Bielsku-Białej. Warsztaty odbyły się już:
3 października br. w kl. 1Xd, 7 października br. w kl. 1Fb, 11 października br. w kl. 1Xb, 13 listopada br. w kl. 1Xa, 15 listopada br. w kl. 1Xc oraz 10 grudnia br. w kl. 1Ma.
Spotkania te mają na celu przybliżyć uczniom podstawowe zasady segregacji odpadów oraz nauczyć, jak jak poprzez postawy proekologiczne mogą mieć realny wpływ na środowisko.
Marzena Kozłowska-Wolny