O szkole

Nasza Szkoła stwarza ogromne możliwości - bardzo realistyczne. Po jej ukończeniu absolwenci stają się samodzielni, znajdują pracę zgodną ze swoimi umiejętnościami. Są świadomi tego, że mogą więcej...!!! Często więc kształcą się dalej, rozwijają, są dumni ze swoich osiągnięć. Absolwent naszej szkoły - Roman Then - powiedział: „Wiedza zdobyta w szkole, pogłębiona w czasie praktyki w zakładzie rzemieślniczym pozwoliła mi w takim stopniu opanować wybrany zawód, że mogłem się zająć produkcją osprzętu dla taterników i alpejczyków (w mój sprzęt wyposażona była polska wyprawa na Mount Kenya w 1985 roku pod kierunkiem Jerzego Kukuczki)".

Myli się ten, kto myśli, że w szkole rzemieślniczej można tylko rozwijać umiejętności zawodowe. Jeden z absolwentów w swoich wspomnieniach dziękuje za to, że nauczył się grać i słuchać muzyki. Inny pisze: „Nasz pobyt w szkole dobiegał końca. Rozpoczęliśmy dorosłe życie, ale nigdy nie zapomnimy pracy w orkiestrze, godzin spędzonych na próbach, wystukiwanego na kolanie przez Ludwika Gembalę rytmu i jego ulubionego powiedzenia: No to ze dwie godzinki sobie pogramy."

Szkoła również może pochwalić się wybitnymi sportowcami, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski!!!

Obecnie uczniowie kształcą się w 40 zawodach. W ciągu dotychczasowej działalności „Staszic" wykształcił ponad 20 tys. Absolwentów - wykwalifikowanych pracowników, czeladników i techników.